Jak být fit a v pohodě?

Nedávno jsem zhlédnul film "Tlustí, nemocní a téměř mrtví", film australského businessmana Joa Crosse, který si uvědomil, že sice má peníze a vše co potřebuje, ale co se týče zdraví je na tom velmi špatně. Přesvědčil sám sebe, že je nezbytné s tím něco udělat. Tento záměr ho přivedl k šedesáti dennímu půstu, při kterém konzumoval pouze zelenino ovocné šťávy, cestoval po US a mluvil s lidmi, které potkal a prezentoval jim svůj bláznivý nápad. 

Takže první věc, o které občas někde zaslechneme, ale jen málo ji praktikujeme je PŮST!

 

 

Dřív lidé neměli možnost zajít si nakoupit kdykoli a cokoli. Často našli prázdnou spíž a nebylo jednoduché si jídlo obstarat. Na zimu si museli připravovat zásoby a s jídlem bylo potřeba šetřit prakticky po celý rok. Jídlo NEBYLO samozřejmostí. 

Dnes je tomu jinak. Vzpomínate si, kdy jste se cítili naposledy opravdu hladoví? Možná v průběhu dlouhého tréninku? A nebo si jednou za čas řeknete.."dnes dám svému zažívání voraz"?.. Zkuste se zamyslet nad tím, co všechno naše zažívání snese. Stále pracuje relativně dobře. Desetiletí každodenního příjmu potravy! Takto to v minulosti nikdy nebylo.

 

Absence příjmu potravy a hladovění, startuje v našem organismu mnoho velmi užitečných dějů. Půstem lze vyřešit mnohé zdravotní obtíže. 

V každém případě jednodenní půst nebo dvou denní hladovka je pro náš organismus skvělá záležitost, která vám dá více energie než si myslíte! Co jsem pocítil já bylo znatelné zlepšení dýchání a ústup únavy. Zjistíte také, že jídlo je silná závislost, která má navíc emocionální charakter. Překonat sebe a touhu "nacpat se" - u mě především večer - posílí vaši cílevědomost, odhodlanost a záměr v mnoha dalších směrech a ohledech.  

Půst

Kontakt:   +420 731 402 949, info(a)cistysport.cz, cistysport(a)gmail.com 

© 2016 - 2019 spolek Čistý sport.  Vytvořeno týmem Čistého sportu