Ohlédnutí za jarním soustředěním v Toskánsku..

Mail zakladatele Čistého sportu a šéf trenéra Ivana Rybaříka

 

Ahoj vážení svěřenci, sportovci, kamarádi, nováčci ...

 

Další akce našeho projektu je za námi a tak bych se za ní rád ohlédl a krátce ji pro vás okomentoval a zhodnotil. Již popáté jsme v Toskánsku pořádali tréninkové kempy tohoto druhu a letos s názvem “Last Puntone party”. Sešlo se nás letos rekordní počet a ukázalo se že do Toskánska jezdíte moc rádi a komunita lidí kolem projektu Čistý sport se rozvíjí tím správným směrem. Stále tedy doufáme a v mnoha případech již i hmatatelně vidíme, že Vám naše myšlenka má co dát.

Osobně vidím i spoustu osobních příběhů změny přístupu k sobě a nastartování nového stylu života .Ať už tím sportovním nebo stravovacím směrem v ideálním případě kombinací obého. Vidím i odpočinuté sportovce, kteří ve spěchu všedních dní načerpají nové síly v podobě vlastní kondice i úpravy stravovacích návyků. Čím dál více si uvědomuji jak moc my, tzv. dospělí lidé plýtváme svým časem na věci, které nás vlastní a nevěnujeme svůj čas a energii sobě a činnostem, které nás rozvíjí. Rád bych Vám tedy z pozice trenéra a vašeho známého a pro některé z vás si troufám tvrdit že i  kamaráda dodal sílu a odvahu na pozitivní změnu ve vašem životě, na obrácení vašeho focusu směrem k sobě samému. Nikoliv však k sobectví, ale k upřímnému poznámí sama sebe a vlastní seberealizace. Teprve poté můžete dávat svým nejbližším a svému okolí to, co si skutečně zaslouží.

Strávit s Vámi měsíc v Toskánsku pro mne bylo opět zážitkem a i přes naše občasné organizační zmatky a tzv. boty jsme celým měsícem v Toskánsku prošli bez výraznějšího problému. Na trase jsme nechali jen jeden zub ( Aleš už ho má ale zpravený) a jeden rám( Ráfek si zas odvezl z Toskány nový stroj Cannondale 5,3 kg) takže vše bez ztráty kytičky a to hodnotím jako to nejdůležitější. Málo kdo si totiž dokáže vybavit mé pocity v balíku když se řítíte 80km/ h z Rocastrady nebo když Vám Tonda najíždí pod předjíždějící kamion popř. když po zimě vyjedete na polo rozbité silnice a nikdy nevíte jak to s Vámi dopadne. V balíku pak na řadu přichází i trenérova modlitba a denní přání zdárného ukončení tréninku. To, že se totiž za celých 5 let co akce pořádáme nikomu nic vážného nestalo, považuji za malý zázrak a díky za něj.

Na kempu se Vás letos ukázalo přesně 91 sportovců z toho se na poslední chvíli z důvodů pracovních nebo jiných odhlásilo 12 lidí. Takže jsme letos málem lízli magickou stovku sportovců. Staralo se o Vás celkem 15 lidí. Rád bych touto cestou poděkoval celému realizačnímu týmu za super atmosféru a společné zážitky, ale i za vlastní zkušenosti a lidský přístup ke všem lidem, kteří se k nám na kemp dostanou a zažijí mnohokrát aklimatizační kašový nebo prdelový cyklo šok.

V našem týmu se nově objevil Miloš Matejov s jeho ženou Álou za fyzio a díky za jeho přístup i zkušenosti. Kuchařina se velmi povýšila díky Martinu Kubovému a jeho Katce, Petru Matyšovi a Ivče Perhalové i pomocnicím kurzovnicícm Verče a Radce( díky za jejich úsměvy i svěží energii v jídle i v naší restauraci). Nezapomenutelnou kulturní vložku letos v prvním turnusu obstaral Marek Rauchfuss(kytara) a jeho dcera Veronika(housle). Petru Šubrtovi díky za trpělivé kustodství v autě při tréninku a pořádné chlapské masáže v průběhu celého kempu. Irča Syrovátková a Zdenda Kříž byly novými trenéry a osobnostmi kempu a moc rád bych jim poděkoval za jejich přínos a přístup.Díky také Erikovi, Robertovi a Vaškovi, kteří s námi jezdí pravidelně a snad tomu tak i zůstane. Velké díky také Kubíkovi za jeho práci v průběhu celého trvání kempu. Chyběl snad jen Honza Tráva s Miri Jirkovou. Honza se dobře zotavuje po náročné operaci a snad nás zas horolezci přijedou podpořit příště. Honzovi díky za povídání o ČO-JU i jeho krátkou návštěvu na kempu.

 

Slovy čísel:

 

Na kempu se spotřebovalo a vypilo:

 • 5000 litrů alkalické filtrované vody do iontových nápojů, pro pitný režim a pro výrobu regeneru

 • 1100 piv ( díky Petr Florián a Staropramen) z toho dva sudy(200 piv) vypil realizační tým( z toho 100 piv Zdenda Kříž) a do budoucna se v této oblasti značně polepšíme a půjdeme vám příkladem!

 • 1500 litrů iontových nápojů vlastní výroby v kombinaci s Opičákem od Chimpanzee

 • 200litrů regeneru vlastní výroby

 • 500 gelů NAPU

 • 1750 kusů tyčinek Marminka, Chimpanzee a Flapjack

 • 100 lahviček tinktur od Epamu a stejné množství Epam balzámů

 • 1 tuna potravin a 700 kg zeleniny+ 15 raw dortů od Jany Rybaříkové. Z toho jste si život osladili 75kg rýžového sirupu, 20 kg agave bio sirupu, 30 kg sladěnky a 20 litry jablečného koncentrátu. Otrhali jsme také jeden celý keř čerstvého rozmarýnu:)

 • 30 kusů silničních pláštů od Mitasu

 • 8 litrů cyklomycích prostředků+1 litr olejů

 • 2 prasklé dráty a šest ručníků z Ombra verde na doleštění řetězů a rámových setů

 

Letošní Toskánský kemp hodnotím osobně jako  zlomový a rád musím říct, že po načerpání nových sil  se do pořádání podobné taškařice pustíme opět moc rádi a znovu. Zatím nevím jestli na stejném nebo novém místě, ale v Itálii to opět bude. Budu rád za Vaše podněty, feedbacky, účast na našich dalších akcích a hlavně účast na AFTER TOSKÁNA PARTY 10.6.-11.6. Na Penzionu Hůrka u Jistebnice.viz. přiložená pdf. pozvánka.

 

 

Ohlédnutí za Toskánskem očima Kuby Pawlase společně s fotkami 
na našem webu:

http://www.cistysport.cz/ohlednutizatoskanskem

 

 

Řáda z vás projevila zájem také o naše nové dresy, proto jsme se rozhodli, že na základě vaší poptávky, připravíme novou objednávku. 

Dresy můžete objednávat na tomto odkaze:

http://www.cistysport.cz/tymovedresy

 

 

Robert Šimice pro nás připravil k Toskánsku video, na které máte možnost mrknout na youtube, zde:

https://www.youtube.com/watch?v=CUuVa_YZSvs

 

 

Moc Vám děkuji za vaše pozitivní ohlasy ke kempu a díky také za pochopení při občasných organizačních zmatcích. Pracujeme na sobě a každým rokem vám budeme nabízet zlepšení na všech frontách a pracovat s Vámi s tím nejlepším vědomím i svědomím.

 

Za Čistý sport s velkým DÍKY a brzy na shledanou  Ivan Rybařík

Naše nové video z Toskánska

O

Toskánsko očima člena týmu, kuchaře, trenéra a maséra Kuby Pawlase

 

Přípravy a balení před odjezdem..,

Přípravy Toskánska začali již přibližně v říjnu, kdy jsme spustili možnost rezervace. Postupně jsme až do března připravovali jednotlivé dílčí věci, které pak tvořili celý kemp. Do Toskánska jsme na konci března přepravili kamionem přibližně dvě palety s jídlem, pivem a materiálem, který byl pro celou akci potřebný. Jednalo se z velké části o obiloviny, luštěniny nebo také o kukuřičné, celozrnné a rýžové těstoviny, celozrnné mouky a koření, případně také hrnce, stany a mnoho dalšího.  Po té jsme (Ivan, Kuba, Janusz, Ivča) 26.3. dobalili kola, další potraviny a zeleninu a společně s trenérem a týmovým kolegou Robertem Šimicem vyrazili další den dvěma dodávkami s přívěsem směrem k Puntone! Cesta ubíhala rychle a bez potíží a my se těšili na trochu víc jarnější počasí. V našem týmu jsme měli tu čest přivítat nového člena - Ivču Perhalovou, která doplnila tým kuchaře Kuby Pawlase bohužel pouze po čas prvního turnusu.

▪ ▪ ▪

Po příjezdu do Puntone 28.3. nás opravdu přivítalo jaro. Odpočinuli jsme si a postupně vše připravili, tak abychom mohli oficiálně 1.4. se vší náležitostí přivítat kamarády, přátelé a klienty z prvního turnusu. Ivan s Robertem a Januszem měli na starosti zázemí mechanika, přípravu kol a úklid areálu. Jakub s Ivčou třídily potraviny a připravovali kuchyň a jídelnu. Očekávali jsme také příjezd maséra Petra Schuberta, který byl součástí realizačního týmu celý měsíc a odváděl skvělou práci coby masér a řidič doprovodného vozidla po čas některých tréninků..

I. turnus

Již v průběhu pátečního večera přijížděli první cyklisté a s nimi i dobrá nálada a pozitivní atmosféra! Vůbec v průběhu všech turnusů jsme společně s celým realizačním týmem cítili opět rodinnou atmosféru, která vyplývala s úsměvů a pohodové nálady všech přítomných.

Bylo nám velkým potěšením, že jsme mohli mezi trenéry přivítat Zdeňka Kříže. Zdendu zná běžecký svět velmi dobře coby jedno z nejvýraznějších českých jmen v ultramaratonu. Dalším mnohaletým skvělým týmovým kolegou, trenérem a fyzioterapeutem byl Vašek Kraus, který se mimo tréninky postaral o cvičení a kompenzace.

Hned v úvodu turnusu nemůžeme opomenout dva pády, které vypadaly velmi vážně a nešťastně, ale k našemu údivu je zúčastnění nebrali nikterak tragicky a musíme před nimi za jejich přístup i tímto způsobem hluboce smeknout, protože to pro ně nebylo vůbec příjemné ani jednoduché! Naštěstí vše dopadlo dobře. V průběhu prvního turnusu jsme dále navštívili řadu krásných měst a míst, potkali italské veterány, navštívili lázně v Saturnii nebo uspořádali malý symbolický závod s velkým závěrem na Tatti.

Rádi bychom tímto moc poděkovali Ráfkovi a jeho dceři Verči za atmosféru, kterou svým zpěvem a hraním na kytaru a housle zpříjemňovali mnohé večery po čas prvního turnus! Věříme, že si společně s nimi ještě někdy v budoucnu za hrajeme a za zpíváme! Byl to jistě pro každého účastníka skvělý a nezapomenutelný zážitek. Živá hudba je prostě živá hudba a kde nechybí, tam je to zase o poznání jinde! Díky Ráfku i Verčo! Díky taky týmovému kolegovi Kubovi za jeho doprovod na cajon, kterým kytarové a houslové vystoupení doprovázel.

Trenéři včele s týmovým kolegou a head šéfem Ivanem tvořili ucelený tým, který prováděl jednotlivé výkonnostní skupiny po čas všech devíti dnů a odváděl skvělou práci pro všechny účastníky. Ne jinak tomu bylo v kuchyni, kde zářili Ivča s Verčou a společně s Kubou byli kořením a mnohdy i zážitkem pro hladové krky cyklistů a cyklistek!

První turnus jsme si užili společně se všemi účastníky a nebylo jednoduché se rozloučit! Těšíme se se všemi opět někdy příště na viděnou.

II. turnus

Na začátku druhého turnusu doplnil tým kuchařů zkušený šéf kuchař Petr Matyš dlouho působící v Šumava Inn a také Martin Kuboví, který působil v Pražské veganské restauraci Plevel se svou přítelkyní Katkou. Petr s Martinem vnesly do druhého i třetí turnusu spoustu nového a obohatili naši kuchyni svými zkušenostmi a nové variace jídel i chutí byly obrovským přínosem pro všechny účastníky i realizační tým! Trenérský tým doplnil náš skvělý kamarád, někdejší vynikající triatlonista a perfektní trenér, týmový kolega Erik Lorenc.

Na druhém turnuse s námi trávil pracovní dovolenou také zkušený fyzioterapeut Miloš Matejov se svou rodinou. Do společného cvičení a kompenzací vnesl svůj osobitý přístup, profesionalitu a obohatil účastníky i realizační tým, individuálními připomínkami a řadou nových cviků i během krátkých fyzio konzultací ! Velmi mu tímto děkujeme a budeme se těšit na spolupráci i v dalších letech. 

Domníváme se, že sedm dní je pro takovou to akci málo a v příštích letech zvážíme, zda zařadíme turnus se sedmidenním programem. V každém případě počasí nám všem opět přálo! Tréninky i již zmíněné jídlo byli perfektní a je sice pravda, že nám živá musika chyběla ale i přesto celému turnusu vládla pohodová atmosféra! 

III. turnus

V předvečer třetího turnusu jsme postupně přivítali většinu účastníků, se kterými dorazila také trenérka Irča Syrovátková dříve působící v týmu Symbio, která měla rovněž na starosti cvičení. K masérovi Peťovi přibyla posila z kuchyně. Kuba měl na starosti v průběhu třetího turnusu pouze snídaně společně s Peťou Matyšem a tak se mohl zapojit se coby masér, také do masáží a pomoct tak Peťovi. V průběhu třetího turnusu opět dorazil také Zdeněk Kříž a doplnil tak tým trenérů. 

Co se týká počasí oproti dřívějším dvěma turnusům tomu nebylo jinak a v posledních devíti dnech slunce nechybělo i když je třeba poznamenat, že chladné noci i rána provázely prakticky celý kemp v průběhu dnes se však teploty dostávali ke 30 stupňům. 

Pro všechny účastníky jsme opět připravili balíčky s dárečky od nás a našich partnerů (Epam, Country Life, Napu, Marminka a Chimapnzee). Tímto bychom také rádi všem partnerům ještě jednou poděkovali!

 

Ani zde jsme nevynechali nádherné známé či méně známé Toskánské trasy. Trénink na Elbě, v průběhu kterého jsme překonali náš rekord v přepravených kolech a mimo jiné opět s některými vyšplhali až na jeden z nejvyšších vrcholů Monte Perone. V Saturnii jsme vytvořili dvě skupiny a vydali se po přibližně stejných trasách přičemž jednička si trasu natáhla přes město Sorano asi o dalších 20km, výlet do vnitrozemí jsme zakončili jak jinak než koupáním v termálech a grilovačkou. Na závěr jsme se se všemi rozloučili tréninkem přes pět kopců.

V průběhu turnusu také nechyběl tolik kýžený workshop o jídle a potravinách, se kterými v naší kuchyni pracujeme. 

Závěrem

Velmi rádi bychom poděkovali celému realizačnímu týmu za skvěle odvedenou práci. Vždy je na čem pracovat a chyby, kterých nebylo málo, jsou vždy podnětem pro vlastní růst a zlepšení. Věříme, že pro všechny účastníky cyklistického soustředění byla tato akce povzbuzením, posilou a možností, jak načerpat nejen nové síly pro zvládání každodenních stresových situací, ale také inspirací v tréninku i ve způsobech stravování. Zadostiučiněním byly pro celý realizační tým v čele s Ivanem jednak každodenní úsměvy, pochvaly a zájem v podobě otázek, ale také odpovědi v dotaznících spokojenosti, které účastníci ohodnotili přibližně na 90-95%.

Zůstaňte s námi a sledujte připravované novinky na příští rok a snad se opět všichni sejdeme při kempu v Toskánsku nebo v jiné destinaci.

Tímto vás zveme na toskána after party!

Rezervace: 

Kontakt:   +420 731 402 949, info(a)cistysport.cz, cistysport(a)gmail.com 

© 2016 - 2019 spolek Čistý sport.  Vytvořeno týmem Čistého sportu